ładowanie...
slajd mały

Druk na płótnie artystycznym

Druk na płótnie artystycznym

Specjalistycznym materiałem do druku są między innymi płótna malarskie. Obrazy wykonuje się przeważnie na materiale typu canvas. Nazwa przyjęła się z języka angielskiego. Stosuje się go do reprodukcji obrazów, aplikacji dekoracyjnych, wystawienniczych czy elementów wyposażenia wnętrz. Zadrukowane płótna można nabić na blejtram, dzięki czemu będą odpowiednio naciągnięte.

Zalety

Canvas imituje naturalne płótno malarskie dzięki elastycznej strukturze. Dodaje pracy charakteru ręcznie namalowanego obrazu. Druk na płótnie nadaje się do dekorowania wnętrz typu łazienki, salon fryzjerski, pizzeria czy SPA. Canvas może być zrobione z płótna poliestrowego lub bawełnianego. Wydruki na tym materiale uzyskują szlachetny wygląd i interesującą fakturę. Obraz prezentuje się równie dobrze bez oprawy, gdyż jego boczne ściany są zadrukowane. Zastosowanie odpowiedniego plotera i atramentów gwarantują wysoką jakość druku, trwałość i doskonałe odwzorowanie kolorów. Lakierowanie obrazów zabezpiecza przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi i wodą, dlatego wydruki mogą być umieszczane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Canvas posiada certyfikat niepalności, co zapewnia bezpieczeństwo w wybranym miejscu.

Właściwości

Doskonałym nośnikiem informacji na unikatowym podłożu jest canvas. Używa się go od wielu lat na polskim rynku i szeroko stosuje w reklamie wielkoformatowej. Płótna są przeznaczone do ploterów, które drukują atramentami barwnikowymi i pigmentowymi. Najważniejszą zaletą canvas jest odporność na promieniowanie UV i pleśnienie. Najwyższej jakości wydruki są bezwonne, ekologiczne i bardzo trwałe. Największy atut canvas to intensywna kolorystyka, żywe kolory i dokładność druku. Materiał występuje w dwóch wersjach: błyszczącej i matowej. Płótno błyszczące wykorzystuje się do fotografii kolorowych, bogatych w kontrast i odcienie kolorystyczne. Nie trzeba go dodatkowo zabezpieczać, gdyż jest wodoodporne i ma naturalny połysk. Płótno matowe nadaje się znakomicie do reprodukcji czarno-białych, starych fotografii czy w sepii. Materiał ma wysoką gramaturę i powinno się go zabezpieczyć dodatkową warstwą bezbarwnego lakieru – werniksu.