ładowanie...
slajd mały

Jakie są zalety druku na siatkach mesch?

zalety druku na siatkach mesch

Siatka mesch to rodzaj nośnika reklamowego, wykonanego z włókien poliestrowych, powlekanych PVC. To materiał winylowy, lekki i wytrzymały, wykorzystywany do jednostronnego zadruku banerów wielkoformatowych. Banery siatkowe występują w funkcji reklamy outdoorowej i cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje funkcjonalne właściwości i szerokie możliwości wykorzystania. Poznajmy ich zalety.

 

8 zalet banerów siatkowych:

 

  1. 1.      Jakość. Wielkoformatowy druk na siatce wyróżnia się wysoką jakością. Jego estetyczny efekt końcowy będzie uzależniony od wielkości perforacji, czyli średnicy splotów oczek. Druk na siatce odbywa się metodą solwentową, co zapewnia doskonałe odwzorowanie obrazu.
  2. 2.      Odporność. Reklama drukowana jest na materiale wodoodpornym, odpornym na rozdarcia i uszkodzenia mechaniczne, nie poddającym się skrajnym temperaturom i promieniom UV. Druk na siatce mesch nie blaknie pod wpływem słońca.
  3. 3.      Stabilność. Perforacja zapewnia swobodny przepływ wiatru, co redukuje efekt żagla i zwiększa stabilność banerów siatkowych. Ich zastosowanie jest szczególnie rekomendowane w miejscach narażonych na silne oddziaływanie podmuchów wiatru.
  4. 4.      Uniwersalność. Banery siatkowe można umieszczać zarówno na ogrodzeniach i rusztowaniach, jak również elewacjach budynków i stelażach reklamowych. Częściowa przepuszczalność światła pozwala na przesłonięcie banerem nawet otworów okiennych.
  5. 5.      Funkcjonalność. Siatki mesch przystosowane są do zgrzewania, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie banerów o bardzo dużych wymiarach. Druk na poszczególnych częściach siatki można wykonywać etapami, a następnie połączyć wszystkie elementy w jedną całość. Powierzchnia jednego baneru siatkowego może mieć nawet kilkaset m2.
  6. 6.      Lekkość. Druk na siatce mesch pozwala stworzyć bardzo lekką reklamę, której waga może być kilka razy mniejsza niż standardowego baneru. Niewielki ciężar ułatwia transport, a elastyczna konstrukcja przechowywanie.
  7. 7.      Nowoczesność. Druk na siatkach przeplotowych to doskonałe rozwiązanie na stworzenie baneru eventowego, np. dedykowanego na koncert muzyczny. Perforacja z przeplotami z jednej strony umożliwi odpowiednią przepuszczalność dźwięków, a z drugiej nie wpływie negatywnie na czytelność grafiki.
  8. 8.      Prostota. Banery siatkowe są łatwe w montażu i nie wymagają stosowania dodatkowych konstrukcji stalowych. Do montażu siatek mesch zazwyczaj używa się kotew i linek stalowych.