ładowanie...
slajd mały

Litery przestrzenne w aglomeracji miejskiej

Litery przestrzenne

Duże miasta pulsują istną feerią kolorów i dźwięków. Funkcjonuje w nich zarówno wiele ogromnych firm jak i mniejszych punktów usługowych, a konkurencja w każdej branży jest ogromna. Przedsiębiorcy dwoją się i troją, by to waśnie ich marka wybiła się spośród innych, a klient szukający konkretnej usługi lub produktu trafił właśnie do nich. W dobie wszechobecnych reklam i plakatów naprawdę ciężko jest wyraźnie oznaczyć swoje biuro. Wielu właścicieli biznesów stawia więc na litery przestrzenne.

Nazwa firmy

Litery przestrzenne mogą przybierać różne formy. Wszystko zależy od tego, gdzie przedsiębiorca zamierza je umieścić. Litery mogą być zamieszczone np. na barierkach balkonu lub elewacji, lub na dachu, podświetlone, na specjalnie zbudowanej dla nich konstrukcji. Wiele firm zamawia też litery przestrzenne układające się w nazwę firmy, by umieścić je na ścianie w hallu lub sali konferencyjnej, jako elegancką ozdobę. Jest to szczególnie wygodne, gdy w budynku mieści się kilka firm i wypada jakoś oznakować wejścia, by ułatwić ich klientom trafienie do właściwych drzwi. Litery przestrzenne przekazują prosty i czytelny komunikat, w przeciwieństwie do plakatów, na których jest zazwyczaj wiele informacji i obrazków, przez co sama nazwa firmy niespecjalnie rzuca się w oczy.

Schludnie i elegancko

Litery przestrzenne są elegancką formą reklamy. Jeśli ich kolor pasuje do fasady budynku, całość tworzy schludną kompozycję, w przeciwieństwie do krzykliwych, migających neonów. Nawet niewielki napis sugerujący, że w danym miejscu znajduje się siedziba firmy wygląda o wiele bardziej dostojnie, niż zwykła naklejka z logo, lub jeszcze gorzej – przyklejona taśmą klejącą kartka. Producenci liter przestrzennych potrafią wygenerować dowolny napis, czcionką przypominającą drukowaną, jak i  przypominającą pismo odręczne. Nie ma więc problemu, by odtworzyć logotyp czy czcionkę charakterystyczną dla danej firmy. Litery przestrzenne są czasami wykorzystywane przed projektantów również do aranżacji mieszkań w nowoczesnym lub retro stylu.