ładowanie...
slajd mały

Potykacz. Pomysł na tanią reklamę

Stojaki reklamowe

Ogromne, międzynarodowe kampanie reklamowe dla światowych marek kosztują firmy miliony. Coca-Cola, którą każdy zna, reklamuje się w telewizji, radiu, prasie, na miejskich billboardach i wielu innych niestandardowych miejscach. Przeciętnego małego lub średniego przedsiębiorcy nie stać oczywiście na taki wydatek. Dla wielu z nich nawet skromna kampania w radiu to zbyt duży koszt. Jak mogą oni zainteresować swoją działalnością klientów ze swojej okolicy?

Stojaki reklamowe

Dobrym pomysłem na reklamę dla małej firmy jest prosty stojak reklamowy. Potykacz, bo tak często nazywają go przedsiębiorcy, to nic innego jak stalowa konstrukcja z umieszczonym wewnątrz niej plakatem informacyjnym. Potykacz wystarczy ustawić w ruchliwym miejscu (np. przy głównej ulicy albo przystanku autobusowym), by informował przechodniów, że w bramie obok lub tuż za rogiem znajduje konkretna firma. Oczywiście plakat powinien być dobrze przemyślany i zaplanowany, warto jego projekt zlecić specjaliście. Przechodnie w biegu nie mają czasu na czytanie całej listy informacji na plakacie:  lepszym wyborem jest wyraźna grafika i krótka informacja o adresie i usługach firmy.

Zalety potykacza

Największą zaletą potykacza jest to, że jest on reklamą mobilną. Codziennie można przestawiać go w inne miejsce, dzięki czemu trafiamy do większej grupy potencjalnych klientów. W każdym momencie możemy zmienić treść plakatu, wystarczy kilka ruchów, by wymienić go na nowy. Potykacz jest stosunkowo tani. Jego zakup to inwestycja w reklamę na lata. Łatwo go schować i przechowywać, gdyż po złożeniu jest całkiem płaski i niewiele grubszy od blatu biurka. Chętnie korzystają z niego przedsiębiorcy, których firmy znajdują się w bramach, podwórkach i innych miejscach, przy których na co dzień przechodzą zazwyczaj tylko lokatorzy najbliższych mieszkań. Stojak reklamowy wysokiej jakości nie wymaga specjalnej pielęgnacji, czyszczenia, ani konserwacji. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć go wilgotną ściereczką.